یادی از او

دست نیاز ، چشم امید ...

یادی از او

دست نیاز ، چشم امید ...

مشخصات بلاگ
یادی از او
پربیننده ترین مطالب

۲۴ مطلب در شهریور ۱۳۹۴ ثبت شده است

به بعضیا میگن بچه های دهه 50 به بعضیام میگن بچه های دهه 60 به بعضیام میگن بچه های دهه 70 به بعضیام میگن بچه های دهه 80 ولی خوش به حال اونایی که بهشون میگن بچه های دهه ظهور...

اللهم عجل لولیک الفرج

سوار تاکسی بین شهری شدم، مسیرم تهران بود. اصلا با راننده درباره مقدار کرایه صحبتی نکردم از بابت پول هم نگران نبودم اما وسط راه که بیابان بود، دست کردم تو جیب راست شلوارم ولی پول نبود…! جیب چپ نبود… جیب پیرهنم! نبود که نبود … گفتم حتما تو کیفمه! اما خبری از پول نبود… به راننده گفتم: اگر کسی رو سوار کردی و بعد از طی یک مسیری به شما گفت که پول همراهم نیست، چیکار میکردی ؟!! گفت: به قیافه اش نگاه می کنم! گفتم : الان فرض کن من همان کسی باشم که این اتفاق براش افتاده…!!! یکدفعه کمی از سرعتش کم کرد و نگاهی از آینه به من انداخت و گفت : به قیافه ات نمیاد که آدم بدی باشی ، می رسونمت … .


خدای من! من مسیر زندگی ام رو با تو طی کردم به خیال اینکه توشه ای دارم اما الان هرچه نگاه می کنم ، می بینم هیچی ندارم، خالیه خالی ام … فقط یک آه و افسوس که مفت عمرم از دست رفت … خدایا ما رو می رسونی؟؟؟ یا همین جا وسط این بیابان سردرگمی پیاده مون میکنی؟؟؟

 از دل نوشته های شهید سید مرتضی آوینی

در این عمری که میداﻧﻲ
فقط چندی تو مهماﻧﻲ!

به جان و دل
تو عاشق باش......رفیقان را.......مراقب باش......
مراقب باش ﺗﻮ به آﻧﻲ،
دل موری نرنجاﻧﻲ...
که در آخر تو میمانـﻲ و
مشتی خاک که از آﻧﻲ...

دلا یاران سه قسمند گر بدانی.
زبانی اند و نانی اند و جانی.

به نانی نان بده از در برانش.
محبت کن به یاران زبانی.

ولیکن یار جانی را نگه دار.
به پایش جان بده تا میتوانی.


اول ذیحجه، روزی مبارک برای همه ما شعیان است. این روز سالروز پیوندی آسمانی است که دیگر هیچ گاه مانند آن در تاریخ تکرار نشد. علی علیه السلام، با فاطمه سلام الله علیها، برترین بانوی جهان پیمان عشق بست و خدا، آخرین فرستاده خویش را بر این پیمان گواه گرفت. زندگی مشترک حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) در خانه ای ساده اما پر از نور و مهر آغاز شد. یاد خدا چلچراغ خانه آنها بود و غیر از رضایت حضرت حق خواسته دیگری آنها را به خود مشغول نکرد. زهرا علیهاالسلام رازدار علی علیه السلام بود و علی علیه السلام پناهگاه فاطمه علیهاالسلام و سراسر زندگی مشترک امام علی علیه السلام و حضرت زهرا علیهاالسلام ، سرشار از مشق های نیکوست.

آری. پیوند علی(ع) و فاطمه(س) ، زیباترین لبخندی می شوند که برای همیشه در ذهن آینه ها باقی خواهند ماند. التماس دعابـر چادر مشکی ات ، نستعلیق می نویسم عشق را ...وقتی که ... 
این اِحرام سیاه را می پوشی و حج شکوهمند حیــــــا را به جا می آوری ، 
آنگـــاه ، طواف می کنند تو را صفوف فرشته هــــا ، و متبرک می کنند بال هایشان را 
به تـــار و پــود حریــم آسمانی ات ...

خورشید، هر روز صبح، بخاطر زنده بودن من و تو طلوع میکند!

هرگز، منتظر" فردای خیالی" نباش..

سهمت را از" شادی زندگی"، همین امروز بگیر..

فراموش نکن "مقصد"، همیشه جایی در "انتهای مسیر" نیست!

"مقصد" لذت بردن از قدمهاییست، که برمی داریم!

چایت را بنوش!

نگران فردا مباش،

از گندم زار من و تو مشتی کاه میماند برای بادها.

نوزاد از سینه مادرش شیر می خورد تا آن که سیر می شود، کلسیوم از استخوان های مادر کم می شود و دندان های او را به درد می آورد و سبب اضطراب و استرس مادر می شود. هنگامی که آن نوزاد برای خود مردی می شود، پایش را بر روی پای دیگر قرار می دهد و در قهوه خانه ای با کلاس با ادعای علم و فرهنگ می گوید: عقل زن نصف و نیمه می باشد. تا به حال از خودت پرسیدی؛ عقل تو که کامل است،چگونه کامل شد؟ عقل تو، از غذای همان صاحب عقلی که نصف و نیمه هست کامل شد.

اگر کسی با تندی تو را نصیحت کرد، سخنش را قطع نکن،

واز ملاحظاتش استفاده کن؛

چون در پشت تندی اش محبت عمیقی قرار دارد،

مانند کسی نباش که ساعت زنگدار را می شکند فقط بجرم این که او را بیدار کرده است. !! 

ﺍﮔﺮ ﺷﺎﺩ ﺑﻮﺩﯼ ﺁﺭﺍﻡ ﺑﺨﻨﺪ ﺗﺎ ﻏﻢ ﺑﯿﺪﺍﺭ ﻧﺸﻮﺩ ﻭ

ﺍﮔﺮ ﻏﻤﮕﯿﻦ ﺑﻮﺩﯼ ﺁﺭﺍﻡ ﮔﺮﯾﻪ ﮐﻦ ﺗﺎ ﺷﺎﺩﯼ ﻧﺎﺍﻣﯿﺪ ﻧﮕﺮﺩﺩ.